Sevgili Annelerimiz,

Forumumuzda en çok konuşulan başlıklardan biri olan bebek arabası seçimi konusunda sizin için bir araştırma yaptık ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızda topladık.

  • Bebek Arabası Kullanımın Rahat Olması

Bebek arabası yer kaplayan ve ağır bir yapıya sahip olduğundan dolayı açılıp kapanırken sizi zorlamaması önemli bir etkendir. Tek elle katlanabilen bir model size büyük kolaylık sağlayacaktır. Arabanın katlandığı zaman az yer kaplıyor olması dikkat edilmesi gereken başka bir özelliktir. Araba tekerleklerinin 360 derece dönüyor olması arabada bebeğin yönünü kendinize ve çevreye döndürebilmenizi sağlayacağından dolayı size büyük kolaylık sağlayacaktır.

  • Bebek Arabanızın TS EN 1888 Belgesi Olmasına Dikkat Edin

Bu belge ürününüz Avrupa güvenlik şartlarına uygun olduğu gösterir. Arabanızın bu belgeye uygunluk gösterdiğine mutlaka dikkat edin.

  • Arabanızın Bebeğiniz İçin Sağladığı Konfor

Bebek arabanızı seçerken tabii ki de en çok dikkat etmeniz gereken özellik arabanın bebeğinize sağladığı konfordur. Bunu test etmek için oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere uygun olarak ayarlanması, mevsim değişikliklerine göre tentesinin ayarlanabilmesi ve tentenin sizin görüşünüzü engellememesi dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir.

  • Bebek Arabanızı Yaşam Tarzınıza Uydurmaya Dikkat Edin

Bebek arabası modelleri sizin yaşam tarzınıza göre değişiklik gösterebilir. Örneğin tekerleklerinin boyutu büyük olan modeler doğa hayatına daha uygundur. Arabayı daha çok iç mekanlarda kullanmayı düşünenler için ise manevra kabiliyeti yüksek, hafif ve katlanması Pratik olan modeller tercih edilmelidir.

  • Arabanızın Güvenli Olup Olmadığını Mutlaka Test Edin

Arabanızın metal aksamının sağlam olduğundan mutlaka emin olun. Emniyet mekanizmasının bebek-çoçuk tarafından kolayca açılamayacağına mutlaka dikkat edin. Bebeğinizi hem kol hem de bacaklarından saracak bir emniyet kemeri sistemi güvenlik açısından önemlidir. Arabanın sahip olduğu fren mekanizmasını mutlaka test edin.

  • Servis Ağı ve Garanti Belgesi

Diğer alışverişlerimizde dikkat etmemiz gerektiği gibi bebek arabası alışverişlerimizde de garanti belgesinin olduğuna mutlaka dikkat edin. İleride çıkabilmesi muhtemel arızalar için satış noktasında size hizmet vermesi kolay bir üreticiyi seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aynı şekilde firmanın servis merkezlerinin yaygın olması ve servis kalitesinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Alacağınız bebek arabasının üretiminin bitmemiş olması dikkat etmeniz gereken başka bir konudur.

Daha Fazla Alışveriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir