Merhaba anneler, anne adayları ve anne olmayı bekleyen kadınlar,
Bu forumda toplanıp fikir alışverişleri yapıyoruz iyi veya kötü herkes tecrübelerinden ya da kulaktan dolma bilgilerle birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Eee tabii ki ”her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır”  boşuna söylenmiş bir söz değil diye düşünüyorum.
Bebeğini bekleyen bir anne adayı olarak öncelikle gebelik yaşayan annelerin sağlıkla bebeklerine kavuşmalarını diliyorum.
Eee tabii ki ilk gebelik olunca da her kafadan bir ses çıkıyor. Herkesin dediği ilk dinlediğinde mantıklı geliyor. Sonra bir başkası tam zıttı bir fikirle gelince opppsss…
Ne oluyor ?
Ee şimdi hangisi doğru?
Hangisini seçmeliyim?
Ucuz olanda aynı işi görüyormuş?
Ben hangisini alacağım şimdi?
O yüzden bana göre herkesi dinleyip kendi yolunuzu çizmelisiniz. Çünkü özellikle bebek icin söylenen tavsiyelerin her bebekte etkili olmayacağını düşünenlerdenim. Her bebeğin bir karakteri  ve bir huyu vardır . ”Küçücük bebeğin tarzı mı olur” demeyin. Sonuçta bir can ve etrafının çok farkında olmasa da ilk aylarda karakteristik özellikleriyle hayata ilk adımını atmış bulunuyor.  O sebepten hastaneden çıkıp evinize geldiğinizde bebeğinizle baş başa kalıp onu dinleyin. O, küçük hareketleriyle  size ne istediğini söyleyecektir. Siz ise bunu çok net bir şekilde anlayıp şifrelendireceksiniz. Bu şifreleri de çözdüğünüz  zaman altın anahtar elinizde olacak.
Tabii ki de büyüklerden özellikle de anneanne babaannelerden bir şeyler kapacaksınız.  Öğrendiklerinizi hayata geçirmenin veya bebeğiniz üzerinde denemenin uygun olup olmadığını size küçük meleğiniz söyleyecek. Beğenirse  tam gaz devam edeceksiniz. Küçük melek mutlulukla büyüyecek ve kendi şifreleriyle annesine yardımcı olacak. Belki uzun ve sıkıcı gelmiş olabilir yazdıklarım belki de bazı anneciklere bir ışık yakmış olur bilemeyiz . Sadece buradan paylaşıp fikrimi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydalı olabilir.
Daha Fazla Blogger Anneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir