İnsanın kişiliği ve yaşam algısı hamilelik döneminde oluşmaya başlıyor. Hamilelik döneminizi huzurlu ve mutlu geçirmeniz bebeğinizin kişiliği üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Stres ve kaygıdan uzak bir hamilelik geçirerek bebeğinizin geleceğine yatırım yapmış olursunuz.

Annenin kaygılarının bebeğin fiziksel gelişimini etkilediği gibi zihinsel ve ruhsal gelişimine de etkileri vardır. Gebeliklerinde endişeli olan annelerin bebekleri bunu hissederek anne karnındayken hayata tehdit algısıyla başlar. Bir anne bebeğinin fiziksel sağlığı için ne kadar beslenmesine dikkat ediyorsa, bebeğin ruh sağlığı için de stres ve kaygıdan uzak durmaya dikkat etmelidir. Bebeğin hissedeceği tehdit algısı bir stres faktörüdür ve stresin insan sağlığı üzerinde büyük etkileri vardır.

 

 

Psikolojik Destek

Hem sizin için hem de bebeğiniz için mutlu ve huzurlu bir hamileliğin sırrı stressiz ve sakin bir yaşam olduğundan dolayı kaygılarıyla baş edemeyen anneler mutlaka psikolojik destek almalıdırlar. Zihnimiz ve bedenimiz arasında önemli bir bağlantı bulunduğundan dolayı öncelikle bilinçaltınızdaki olumsuzluklardan kurtulmalısınız. EFT ve hipnoz yöntemi kadın doğumcular tarafından tercih edilmektedir. Uzmanlara göre zihinsel temizlikten sonra anne adayları doğalarında var olan gebelik mutluluğunu mutlaka yaşamaya başlıyor. Hipnotik doğum çalışmaları ise anne adayına doğumu keyifle tekrar yaşatmak üzerine kurgulanmıştır.

Doğum zamanı geldiğinde ise beden, zihnin daha önceki çalışmalarda gördüklerini yaşamaya başlar. Bu yöntem annenin doğum sancılarından çok doğumun güzel taraflarını hissetmesine yardımcı olur.

Daha Fazla Anne Sağlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir