• Erken Doğum Riskinden Korkmayın

Hamilelik döneminin son evrelerinde, anne adaylarını en fazla yoran şey, karın bölgesinde git gide büyüyen bir ağırlığın taşınması, bununla beraber ödemlerin oluşturduğu yıpratıcı etkenlerdir. Bu dönem içerisinde ve en çok ta doğuma yakın zamanlarda, anne adayları kendilerini daha hareketsiz kılar ve kötü hissetmeye başlarlar. Birçok defa, hamile anne adaylarının aklına cinsellik gelmemektedir.

Birde bunun yanı sıra, bu dönemlerde cinsel ilişkiye girmenin, erken doğuma sebep olabileceği de çok fazla karşılaşılan bir düşüncedir. Ancak bu düşünülenlerin tam aksine, cinsel ilişki olması ya da sayısının erken doğum ile hiç bir ilişkisi bulunmamıştır. Hamileliğin, doğuma yakın dönemlerinde de, bir sorun olmadığı sürece cinsel ilişkiye girilebilir.

Burada ilk olarak yaşanan problemlerden biri, bebeğin varlığından kaynaklanan cinsel birleşmede teknik yetersizlik söz olabilir.  Bu problemi, cinsel birleşme pozisyonunda değişiklik yaparak üstesinden gelmek mümkündür. Bu durumun bebeğe herhangi bir zarar verme ihtimali de bulunmamaktadır.

Pages 1 2 3 4 5 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.