Hamilelik döneminde kafamızda oluşan binlerce soru ve bu serüveni daha sağlıklı geçirmemiz için okuduğumuz yüzlerce makale arasından kişisel bakımımıza ve sezon trendlerine eskisi kadar önem vermememiz, takip etmememiz oldukça normaldir. Bu yazımızda biraz da hamilelik konsepti dışına çıkarak güzeller güzeli annelerimize sonbahar/kış güzellik trendlerini paylaşacağız.

Bakışlarda Ferah Nokta

Göz pınarlarınıza uygulayacağınız beyaz far ile daha aydınlık bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu yöntem sayede yorgun gözlerden de kurtulacaksınız. Uygusuz gecelerinizin sabah kurtarıcısı beyaz farınız olabilir.

Kırmızının Gücü

Kırmızı geri dönüyor! Minimal ciltlerin güçlü eşlikçisi kırmızı dudaklar klasik havası ve tüm ihtişamıyla tekrar aramıza dönüyor. Cesur olduğu kadar feminen bir görüntü de yaratan kırmızı rengi kullanmaktan çekinmemelisiniz. Bırakın gözler sizin üzerinizde olsun!

 

Saçları Kabartıyoruz

Bu kış dokulu ve hacimli saçlar yükselişe geçiyor. Alabildiğine krepelenmiş saçlardan tost ile volüm kazanan görünümlere, dokulu saçlar güzelliğinize hareket katacak ve cesur bir görünüm kazanacaksınız. Saçlarınızı geceden örüp sabah açarak ve fırçalayarak da bu görüntüyü elde etmeniz mümkündür.

Gözlerinizi Çerçeveleyin

Herkesin bir dönem makyajında uyguladığı yoğun göz kalemi görünümü, önümüzdeki sezon aramıza geri dönenlerden. 2018-19 kışında tüm dikkat çerçevelenen bakışların üzerinde olacak. Gözlerinizi büyük göstermek için öncelikle beyaz göz kalemi kullanabilirsiniz.

 

Renklerin Parlaklığını Üzerinizde Taşıyın

Enerjik ve pop renkler enerjik ve dikkat çekici bir görünüm sağlamanız için oldukça iyi bir yoldur. Pembenin, mavinin, yeşilin en canlı tonlarıyla siz de içinizdeki yaratıcı gücü ortaya çıkarabilirsiniz. Renklerin enerjiniz üzerindede pozitif etkisi olduğunu unutmayın. Siz renklendikçe ruhunuz da renklenecektir.

Retro Geri Dönüyor

Geçmişten gelen nostaljik saç modellerini artık birer aksesuar gibi kullanabilirsiniz. Karakteristik şekilleriyle görünümünüze farklı bir dokunuş katan bu kesimleri denemek için kışa kadar cesaretinizi toplamalısınız. Farklı olmaktan ne zarar gelir ki?

Pembe ile Canlanın

Sağlıkla parlayan pembe yanaklar makyajsız makyaj görünümüne eklenen en yeni adımlardan bir tanesi olmaktadır. Şeftali ve sıcak pembe tonlarıyla doğal ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Allıklarınızı pembeden yana kullanmanın zamanı geldi. Dudak balmlarınızı da allık yapabileceğinizi unutmayın.

 

İnci Parlaklığı Yüzünüzde

Highlighter, stroping ve nemli görünüm trendleri ile sürekli bir değişim yaşayan cilt makyajı önümüzdeki sezon ıslak bir görünüm kazanıyor. İnci yansımalarıyla parlayan ciltler elde etmek için kendinden ışıltılı, pratik makyaj bazlarını kullanabilirsiniz. Bırakın etrafı cildiniz aydınlatsın.

Örgülerin Gücü Adına

İster topuzunuzu örgülerle taçlandırın, isterseniz de ultra uzun bir örgüyle minimal fakat dikkat çekici bir hava yaratın. Gelecek kış saç görünümlerinizde örgünün yeri vazgeçilmez olacak. Örgülerinizi çeşitlendirebilir, tokalar ile özgünleştirebilir ve kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Ton-Sür-Ton

Geçmiş sezonun hitlerinden olan makyajdaki ton-sür-ton uyumu, önümüzdeki sezon da vazgeçilmeziniz olacak. Sadece far renginizle oynayarak bu havayı yakalayabileceğiniz gibi saç renginizi de kombininizle eşleyebilirsiniz. Renklerle oynamaktan korkmamalısınız. Sıkıcılıktan kendinizi kurtarın!

Saç Aksesuarları

Taçlar, taşlı ve büyük tokalar, bandanalar geri dönüyor. Saçınızı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Fazla mı oldu? sorusunu kafamızdan uzaklaştırıyoruz.

Daha Fazla Güzellik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir