Bugün büyük gün! Herkes anneliği tanımlamaya çalışıyor. Aslında anneliğin nasıl bir duygu olduğunu, ‘anne olunca anlayacağımızı’ yine anneler söylüyor.

Ne yaparsak yapalım, hangi kitabı okursak okuyalım sadece o duyguyu tattığımız zaman anlayacağımız bir şey ‘anne olmak’!

Ve yine sadece anne olduğumuz zaman anlamlanacak “Anne olunca anlarsın” sözü…

Kendinizden Çok Çocuğunuzu Düşüneceksiniz…

Bir zamanlar sadece kendini düşünürken artık dünyadaki en önemli şeyin çocuğun olması. Sadece onun için yaşamak ve onun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olmak…

Üstelik bu durum sadece çocuğu olanlar için geçerli değil, onu karnınızda hissettiğiniz ilk an hatta hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk an başlıyor!

Yemeyip Yedireceksiniz, Giymeyip Giydireceksiniz…

Saatlerce mağaza mağaza gezip modayı yakından takip ediyor olabilirsiniz. İhtiyacınız olmasa dahi aynı modelin bir diğer rengini alıyor olabilirsiniz. Ancak anne olunca işler değişiyor…

İlginçtir ki anneler önce çocuklarını düşünürler. Çok istedikleri bir şey varsa önce çocuğunun çok istediği şeyi alırlar, önce çocuklarına yedirirler sofraya en son onlar gelirler. Ne büyük fedakarlık, anne olmadan anlayabilir miyiz?

Anne Olunca Uyumaktan Vazgeçeceksiniz…

Uyku birçok insan için önemlidir ev bir keyif unsurudur. Bazen top patlasa uyanmayız. Uykumuzdan bizi hiçbir şey alıkoyamaz diye düşünürüz.

Hatta annemize şaşırırız; nasıl bu kadar erken kalkıyor, nasıl bütün gece uykusuz kalabiliyor diye. Erken de kalkılıyormuş, uykusuz da kalınıyormuş; eğer söz konusu çocuğunuz ise.

Endişe Sahibi Olacaksınız…

Çocuğunun hasta olması, çoğu anne için en büyük korkulardan bir tanesidir.

“Nane limon iç”, “Terleme”, “İlaçlarını vaktinde al”, “Bu soğukta dışarı çıkma” ve daha neler neler! 😊 Aslında hepsi karşılıksız sevgi ve saf endişeden ibaret…

Çocuğunuzu Tüm Sevginizle Kucaklayacaksınız…

En çok da bu bağışlayıcı özelliklerine şaşırırız annelerimizin… Biz de böyle olacağız! Çocuğunuz her ne yaparsa yapsın, her zaman sizin onu affedeceğini bilecek.

Çünkü bu karşılığı, eşi benzeri olmayan saf sevgi!

Bugün yüreğinde annelik şefkati taşıyan tüm kadınlarımızın günü… Bizim günümüz! İyi ki varsınız canımız annelerimiz! Anneler gününüz kutlu olsun <3

Daha Fazla Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir