Hamilelik sürecinin en keyifli kısmı aşermektir. Dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz ve kimse size neden bu kadar çok yediğinizi sormaz ve canınızın çektiği kısa sürede önünüzde olur.
Burçların sevdiği yemekler onların hamilelik sürecinde aşereceği tatları da etkileyebiliyor.

Hamilelikte Koç Burcu Neye Aşerir?

Koç burcuna sahip anne adayları, saatler boyu yemek masasında harcamak istemezler. Yüksek kalorili basit öğünler, koç burcu kadınlarının bitmek bilmeyen jeneratör gücüne iyi gelecektir.

Hamilelik dönemi boyunca acı biberli, baharatlı, soğanlı, salçalı yemekleri tercih edebilirler. Meyve olarak elmayı çok severler. Aynı şekilde tatlı tercihlerini de yine elma ile yapılmış olanlardan yana kullanırlarsa bundan çok keyif alabilirler. Koç burcu olan hamilelerin canı hamburger, patates kızartması ve makarnaya asla hayır diyemezler.

Ancak hamileliğinizde bu tür zararlı besinlere karşı dikkat etmelisiniz. Doktorunuza danışmalı ve eğer tüketecekseniz de miktarı abartmamalısınız!

Hamilelikte Boğa Burcu Neye Aşerir?

Gastronomiye oldukça düşkün olan boğa burçları kolayca mutfağı sanata dönüştürebilirler.
Keyifle yemek pişirmek, sofra süslemek ve masa başında uzun saatler boyunca dostlarla sohbet etmek sevgili boğa kadınları için adeta bir ritüeldir.

En iyi aşçılar Boğa burçlarından çıkar. Zodyak’ta beş duyusunu en güçlü kullanan Boğalar için lezzet ve göz zevki yemek sofralarının olmazsa olmazlarıdır. Dolayısıyla sıradan yemekler bile farklı soslarla bir şölene dönüşür.

Açık büfeden ziyade ana yemeklerle donatılmış sofralar tam Boğa burçlarına göredir. Ancak bir yiyecek vardır ki boğa burçları asla hayır diyemez: Çikolata!!!

Çikolata bu burcun insanının vazgeçilmezidir. Ancak hamileliğinizde fazla kilo almak istemiyorsanız, tükettiğiniz çikolatanın miktarına dikkat etmelisiniz. Bizden söylemesi!

Hamilelikte İkizler Burcu Neye Aşerir?

Kalabalık ortamların kozmopolit insanı İkizler’e gün kadını demeye dilimiz varmasa da bayılır servis tabağını poğaçalar, börekler, kısırlarla doldurmaya.
Bayramlarda baklavanın yanında yediği turşu ve içtiği buz gibi ayranla tüm lezzetleri birbirine katar karıştırır, izleyenleri şaşkına çevirir. Bu arada ısırılması güç karışık sandviçlere de bayılır.

Kısacası tatlıyla tuzluyu karıştırmak, tam bir ikizler hamilesinin işidir diyebiliriz!

Ayrıca hamur işlerini çok seven hamile ikizler kadınları, her zaman zeytinyağlı yemekleri diğerlerine tercih eder!

Hamilelikte Yengeç Burcu Neye Aşerir?

Yengeçler, sıvı tüketimi ile yakından ilgilidir ve meyve tabakları, değişik meyve suları ve peynir, yoğurt gibi süt ürünleri oldukça önemlidir.
Ayrıca annelerinin gençliğinden kalma masa örtülerini sererek hazırladıkları sofralarda, anılara yolculuk eden sohbetler kurmayı da çok severler.

Ayaküstü burgerler, fazla yağlı şiş kebaplar ötede dursun, değmeyin hassas Yengeç mutfağında, karnıyarıklar, bezelyeler, çorbalar kokutsun!

Hamileliğinde en sağlıklı beslenen kesim de böylelikle yengeç burcu kadınlarıdır!

Hamilelikte Aslan Burcu Neye Aşerir?

Et, et, et!!! Bir daha söyleyelim: et! Ete daha düşkün olan bir başka burç daha yoktur!

Özgüven abidesi olan aslan burçları, baharatlı etli yemekler tüketmeye bayılır. Etobur ağırlıklı beslenmeyi tercih eden aslanlar, mantı ve döner gibi yiyeceklere de hayır demez.

Patates, turp, ıspanak, şeftali, tam tahıllı besinleri tüketmekten hoşlanmazlar ancak sağlıklı bir hamilelik geçirmek istiyorsanız etin yanında sebzelere de gereken önemi vermeniz gerektiğini unutmamalısınız!

Hamilelikte Başak Burcu Neye Aşerir?

Dakik, titiz ve düzenli başak burçları, yemek yemek için bu kadar özen göstermezler. Pratikliği seven başak kadınları tost, döner gibi besinleri tüketmeyi sever.

Hijyen delisi, hastalık hastası, pimpirik Başak, ölse bilmediği tabaktan, tanımadığı mutfaktan yemek yemez. Kırk kere yıkadığı, sirkeli sularda uzun uzun beklettiği sebzelerden yapamıyorsa yemeğini, yapar mis gibi salçalı tostunu, yer temiz temiz, öf demez.

Yine de bir yiyecek vermemiz gerekirse, bu işin uzmanlarına göre meyve salatası tam da hamilelik döneminde başak kadınlarının tercihidir!

Hamilelikte Terazi Burcu Neye Aşerir?

Çoğu zaman dengeli olma güdüsü yüzünden, kararsızlık yaşayan Terazi, ne yiyeceğine karar veremediği için aç kalır. Vegan olur, aklı dönerde kalır. Et yer, pişman olur. Yine de balıkların dünyasına meraklanır ama ilgisini çeken vejetaryen mutfakta takılır kalır.

Terazi burçları; sarımsak, kekik, taze otlar, baharatlar ve diğer çeşnilerle sıradan lezzetleri farklı kılmayı severler. Sofralarını meyve tatlıları, üzümler, kuru et ve şık bir peynir tabağı gibi detaylarla finalize etmekten hoşlanırlar.

Terazi burçları için yedikleri yemekler, damaklarına olduğu kadar gözlerine de hitap etmelidir. Bu anlamda da her detay çok önemlidir.

Kısacası baharatlar ve otlarla süslenmiş peynir tabakları, kesinlikle hamilelikte terazi burçlarının aşerecekleri arasındadır!

Hamilelikte Akrep Burcu Neye Aşerir?

Tutkularıyla hareket eden Akrep burçları için bedensel ve ruhsal tatmin çok önemlidir. O yüzden bünyelerinin çoğu zaman proteine ve bakliyatlara ihtiyaçları olur. Mercimek ve soya fasulyesi ile sıcak ve soğuk yemeklerde fark oluşturabilirler.

Normalde çikolatayı en çok tüketen burçlardan olan akrep kadınları, hamilelik dönemlerinde çikolatadan vazgeçebilirler.

Canları sürekli protein ağırlıklı beslenmek isteyebilir ve şerbetli tatlılara hamilelikleri boyunca bayılırlar!

Hamilelikte Yay Burcu Neye Aşerir?

Değişik soslar ve farlı tatlar eşliğinde film izlemek, arkadaşlarıyla birlikte dışarıya çıkıp bir restoranda keyifli sohbetler etmek veya imkanları varsa yurt dışında bir ülkeye gidip oranın yemek kültürünü deneyimlemek onları en çok mutlu eden aktivitelerdir.

Yay burçları, her daim yeniyi keşfetmeye programlanmış yerlerinde duramayan gezginlerdir.

Hamilelik dönemlerinde ise yay burcu kadınları televizyon karşısında bacaklarını uzatarak, en sevdikleri dizi eşliğinde cips yerken görebilirsiniz!

Miktarı abartmamakta fayda var, aman dikkat!

Hamilelikte Oğlak Burcu Neye Aşerir?

Oğlak burcu kadınlarının hamilelik dönemleri de dahil olmak üzere her zaman yapacakları ve “çok önemli” olan başka sorumlulukları vardır. Türk mutfağının en geleneksel menüsü olan kuru fasulye, pilav ve turşu onlar için genellikle yeterlidir. Ekşi, acı ve baharatlı yemekleri severler.

Ancak hamilelikleri boyunca bir türü diğer türlere göre yoğunluklu olarak tercih ederler: EKŞİ!

Salatalarına ve soslarına bol bol limon, nar ekşisi ve sirke koymaktan çekinmezler.

Yine de mide sorunları yaşamamak için ekşiyi kararında kullanmayı unutmamalılar!

Hamilelikte Kova Burcu Neye Aşerir?

Sofra adabı konusunda bilinen bütün kuralları topyekun rafa kaldırıp şaşırtıcı, aykırı ve orijinal ne varsa masalarını bunlarla donatmaktan hoşlanırlar.

Alışılmışın dışına çıkan tarifler, duyulmamış yemekler ve sıradan yemekleri bambaşka bir tarzda pişirmek tam da Kova burçlarına göre hareketlerdir. Çünkü bu burca sahip olanlar çevrelerindeki insanları şaşırtmakla mutlu olurlar.

Hamilelik dönemleri boyunca ise, sık sık çerezlere ve atıştırmalıklara önem verirler. Kısacası kova burcu hamile kadınlarını, her gün kahvenin yanında atıştırmalıklarını yerken görebilirsiniz!

Hamilelikte Balık Burcu Neye Aşerir?

Duygusal diyaloglar, sezgisel güçler ve hayatın manevi boyutu ile ilgili sohbetler kurmak Balık burçları için yeterlidir. Yemeğe eşlik eden içecekleri oldukça önemseyen bu burcun insanları, birkaç meze eşliğinde kurulan basit sofralarla bile fazlasıyla mutlu olabilirler.

Hamilelik dönemlerinde ise, güzel hazırlanmış lezzetli bir pizzaya da hiç hayır demezler.

Selpakları ellerinden almak, “neyin var senin bu sabah?” sorularını azaltmak, evdeki huzuru, işteki verimliliği artırmak balık kadınlarına bizden tavsiye; menüden karbonhidratı, ortamdan müziği eksik etmeyin. Noodle’ın her türünü seven balıklar, hamilelik dönemleri boyunca pilavsız gün geçirmezler.

Daha Fazla Beslenme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir