Hamile olmanız aşk ve seks yaşamınızın ertelenmesi anlamına gelmiyor. Hatta belki de karnınız ilişkinizi pekiştirecektir. Sizin yapmanız gereken kendinize güvenmeniz, kendinizi beğenmeniz ve kendini sıkmamanız. Hamilelikte cinselliğin bebeğe kesinlikle kötü bir etkisi bulunmamaktadır.

İlişkinizde heyecanı artırmak için eşinize giydiğiniz seksi iç çamaşırlarınız, geceliğiniz uzun süredir karnınızın büyümesi yüzünden gardırobunuzda asılı duruyor olabilir.  Eşinizle olan cinsel yaşamınız konusunda endişelerinizin fazla olması son derece normal olduğu gibi aynı şekilde gereksizdir. Eşinizle artık eskisi gibi aktif bir cinsel yaşamınız olamayacağı konusunda endişeleriniz bulunabilir. Karnınızın seksapelinizi azalttığını, eşinizin sizi eskisi kadar seksi bulmadığını düşünüyor olabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz! Bu yazımızda cinselliğe farklı bir yönde bakmanızı sağlamaya çalışacağız.

  • Hormonlarınıza Kulak Verin

Birçok anne adayı hormonların değişikliği nedeniyle cinsel istekte artış yaşayabiliyor. Bunun tamamen doğal bir duygu olduğunu bilin ve bu yoğunluktan çekinmeyin. Eşinizle sevişmek istediğiniz her an, ona bunu belli edin. Hamileliğiniz belki de cinsel yaşamınızı yenileyecektir! Karnınızı bir sorun olarak görmeyin.   Özellikle vajinal bölgenizde oluşan, hamileliğinizle birlikte artan kan akışınız, sevişme sırasında orgazmı güçlendirir. Normalden daha çok orgazm olur, gelişen seks hormonlarınız sayesinde hamileliğinizde cinselliği normal zamandan çok daha yoğun yaşarsınız. O halde hamileyken seks yapmaktan kaçınmak yerine daha farklı, daha heyecanlı seksi keşfetmeye çalışın. Eşinizle gayet yakın bir biçimde cinselliğiniz üzerine konuşun. Sizin rahat oluşunuz onu da rahatlatacaktır.

 

  • Vücudunuzdaki Değişimlerden Utanmayın

Büyüyen göğüslerinizden, genişleyen kalçalarınızdan utanıyor olabilirsiniz ama ancak bilmiyor musunuz ki erkekler büyük göğüslü ve geniş kalçalı kadınlardan hoşlanır. Belki de bu durumda o utandığınız koca göğüsleriniz sizin aslında birer dişilik silahınız olabilirler. Sizin kendinize olan güveniniz her zaman en büyük afrodizyak olacaktır. Vücudunuzu sevin ve eşinizin de sevmesine izin verin.

 

  • Cinsellik Daha Yoğun Olacaktır
Eşiniz de siz de hassas bir dönemin içindesiniz. Hamilelik hormonlarınız sayesinde çok daha duygusal ve hassas hissedebilirsiniz. Eşinizi yönlendirmelerinizle normalden çok daha dokunmatik, romantik cinsel ilişkiler yaşayabilirsiniz. Ayrıca eşinizin gün içinde size dokunması, karnınızı okşaması, sarılmalarınız birbirinize daha yakın olmanızı sağlayacaktır. Eşinizden, çok yorgun olmadığı günlerde size masaj yapmasını isteyebilirsiniz. Böylece hem rahatlar hem de ikinizin de çok tanıdık olan teni, birbirinizin üzerinde olur ve sizi daha çok yakınlaştırır.
  • Sayı Sınırlamanız Yok

Yapılan araştırmalarda ki verilere göre, 100 hamilelikten 3’ünde ilişki olmamasını gerektiren durum mevcuttur. Hamilelik döneminde ilişki sayısında, herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Aynı zamanda, ilk aylarda ya da son ayda ilişki olmaması gerektiği şeklindeki bilgiler de asılsızdır. İlişki arzusu bulunuyorsa ve aşağıdaki engel durumlar, anne adayında söz konusu değil ise, ilişki için zaman ve sayı sınırlaması bulunmaz.

 

  • Erken Doğum Riskinden Korkmayın

Hamilelik döneminin son evrelerinde, anne adaylarını en fazla yoran şey, karın bölgesinde git gide büyüyen bir ağırlığın taşınması, bununla beraber ödemlerin oluşturduğu yıpratıcı etkenlerdir. Bu dönem içerisinde ve en çok ta doğuma yakın zamanlarda, anne adayları kendilerini daha hareketsiz kılar ve kötü hissetmeye başlarlar. Birçok defa, hamile anne adaylarının aklına cinsellik gelmemektedir.

Birde bunun yanı sıra, bu dönemlerde cinsel ilişkiye girmenin, erken doğuma sebep olabileceği de çok fazla karşılaşılan bir düşüncedir. Ancak bu düşünülenlerin tam aksine, cinsel ilişki olması ya da sayısının erken doğum ile hiç bir ilişkisi bulunmamıştır. Hamileliğin, doğuma yakın dönemlerinde de, bir sorun olmadığı sürece cinsel ilişkiye girilebilir.

Burada ilk olarak yaşanan problemlerden biri, bebeğin varlığından kaynaklanan cinsel birleşmede teknik yetersizlik söz olabilir.  Bu problemi, cinsel birleşme pozisyonunda değişiklik yaparak üstesinden gelmek mümkündür. Bu durumun bebeğe herhangi bir zarar verme ihtimali de bulunmamaktadır.

Daha Fazla Cinsellik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir