Öncelikle Rabbime binlerce kez şükürler olsun kızlar böyle bi duyguyu tattırdığı için.
18 Şubat pazar sabahı saat 7 den itibaren bel ağrılarım başladı ama ben yalancı sancı sandım yattığım yerde kıvranarak geçirdim o sancıları. Daha sonra lavaboya gitmek için kalkarken birden suyum geldi ne yapacağımı bilemedim hemen üstümü değiştim bu sırada eşim şehir dışında olduğundan ben annemlerde kalmıştım o yüzden anneme haber verdim.

Doktorumu aradım yarım saat kırkbeş dakika kadar sonra evden çıktık hastaneye gittik hemen kontrol ettiler ve ben şok açılmam baya varmış ebeler aralarında konuştular ama kaç cm diye sormak o an aklıma bile gelmemiş önce lavman yaptılar sonra NST ye bağladılar sancılar giderek artıyordu ve ben iyice dayanamayacak hale gelince beni doğumhane ye aldılar çatala yattım ve bana nasıl ıkınmam gerektiğini söylediler sancı geldikçe ıkındırdı beni ama ben yapamıyorum diye bağırdığımı hatırlıyorum.

Biraz sonra kendi doktorum geldi ve o da aynı şekilde sancı gelince ıkın filan dedi ben üçüncü veya dördüncü büyük ıkınmamda prensesim geldi ve öyle bir rahatlama hissi ki anlatamam size o ağladığı an dünyalar benim oldu şimdi biraz dikişlerim var ama dayanılmayacak gibi değil ikimizde sağlıklıyız çok şükür meleğim kollarımın arasında.

Biz bu serüveni 38+3 ye tamamlamış olduk darısı tüm vaktini bekleyen annelere. Herkes sağlıklı ve normal doğum yapar inşallah korkmayın sakın normal doğumdan bu mucizeden kendinizi esirgemeyin kadın buna uygun yaratılmış ve sağlıklı olmak şartıyla her kadın bunu yaşamalı ? hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum anneler ?

Yazı için Yasemin Hanıma teşekkür ederiz.

Daha Fazla Doğum

1 Yorum

  1. Elif

    25 Şubat 2018 at 10:06

    Ben haddinden fazla korkuyorum

    Cevap Ver

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir