Merhaba ben iki çocuk annesi biri olarak size doğum hikayemden bahsetmek istiyorum. İlk hamileliğimi öğrendiğimde heyecandan havalara uçmuştuk zaman geçmek bilmiyordu biraz zor hamileliğim var sürekli bir kanama sürekli bir bebek kaybetme duygusuyla 9. ayımı tamamladım. Doğum iznine çıktım evdeyim artık son zamanlar sabah bir uyandım hafif bir ağrım var bilmiyorum ya sancı nedir nasıl bir ağrıdır? Normal bir ağrı gibi geliyor tabi bana eşimi işe uğurladıktan sonra bir ara tuvalete gittiğimde pembe bir lekeyle karşılaştım ben tabi bir panik o günde kontrolüm var öğleden sonra hastaneye gideceğiz heyecandan korkudan saatler geçmek bilmiyor neyse ki eşim geldi ve hastaneye gittik.

Canım doktorum Figen hanım çok seviyorum onu hayatımdaki şansım gerçekten neyse girdik kontrole işte dedim benim ağrım var pembede bir leke geldi dedi nişanın gelmiş bir baktık 2 cm’lik bir açılma varmış evin yakın ben seni tutmayacağım burada yarın doğum yaparsın dedi. Ben ne yapacağımı şaşırdım tabi hemen çıktık oradan ağrım da var Bostancı’ya geldik bez almam lazım şampuan her şeyim eksik onları almaya başladık sancım çoğaldı tabi. Ağrı giriyor ben duruyorum sancıyı çekiyorum sancı geçiyor hiç bir şey olmamış gibi alışveriş yapıyorum çok komik bir halim vardı gerçekten.Alışverişi öyle böyle yaptık sonra ablamı aradık dedim ben doğuruyorum gel onu yoldan bir yerden aldık eve geçtik eve geldiğinde biraz saha çoğaldı ağrım artık ağırlaştığımı hissediyorum öğlen 2’den akşam 9’a kadar evde sancı çektim dolanıyorum. Evde tabi beş dakikaya düştük artık çok ağrım var dayanamıyorum eşimde sağ olsun trafik açılsın biraz öyle gidelim diye diye baya bekledik. Evden çıktık, hemen görümcem geldi kayınvalidemleri, annemleri aradık biz hastaneye geldik diye. Bir baktılar 6 cm olmuşum hemen yatışım oldu ebe geldi Ayşegül oda ikinci şansım galiba gerçekten dedim ben epidural istiyorum muayene yaptıramıyorum. Doktorumu aradılar onay aldıktan sonra beni ameliyathaneye indirdiler tek başımayım ağrım çok var epidural oldum yukarı çıktığımda sancılarım hafiflemişti annemler falan bir geldiler hastane oldu şampiyonlar ligi gibi bizim iki tarafta kalabalık zaten.

Hepsi orada ben odada sancı çekiyorum ama aile kapının önünde bekliyor öyle böyle saat gece 12 oldu 10 cm açıldım ama çocuk yukardaymış hala. Ayşegül geldi sen korkuyorsun seni doğumhaneye alacağız burada bebişin kafasını indirmeye çalışacağız dedi. Neyse sancı geldiğinde eğilip ıkın dedi tabi epidural kestiler baskıları hissediyorum çok fena. Bir yaptım olmadı iki yaptım olmadı sonra yatağa yatırdı beni ıkın dedi bir ıkındım çocuğun kesesi gelmiş ablamlar falan görmüşler.

Hemen doğumhaneye alındım doktorum geldi üç ıkınmayla bebişim dünyaya geldi o an işte o an hayatımın en güzel anıydı, her şey benim olmuştu. Esas olay doğum yaptıktan sonra başladı epidural konuşturuyormuş insanı, neler söylemişim doğumhanede kahkahalar uçuşuyor gece saat 3:30 bu arada. Herkese dolmalar yapacakmışım, börekler yapacakmışım daha neler neler söylemişim hatırlamıyorum bile sonradan videolarımı izledim her şeye rağmen değerdi Allah isteyen herkese nasip etsin gerçekten.

 

 

Candan Taşdelen

 

 

Daha Fazla Doğum Hikayeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir